טכנאי מחשבים באר שבע

טכנאי מחשבים בבאר שבע – הדברים שחשוב לדעת בשנת 2024

כמו כל דבר בחיים, גם המחשב שלנו דורש תחזוקה, וכמו בכל תחזוקה ישנה תחזוקה מתוכננת שמטרתה למנוע תקלות ולשמור על רציפות תפקודית, ותחזוקה מתקנת שמטרתה תיקון לתקלה שכבר התרחשה.

בין אם למחשב שלך יש תקלה כעת, ובין אם ברצונך למנוע תקלות ולהתייעץ כיצד, הגעת למקום הנכון.
במאמר הקרוב אסקור את הדברים שחשוב לדעת כשמחפשים טכנאי מחשבים בבאר שבע בכדי להבטיח שבשורה התחתונה, התוצאה תשביע את רצונך ואת ציפיותיך. אני אשתדל לכתוב את המאמר בלשון שתפנה לגברים ונשים כאחד, ואם פספסתי איתך הסליחה.

שמי אמיר נבון, אני הבעלים של BGPC ואני חי ונושם מחשבים מאז שאני זוכר את עצמי. אני טכנאי מחשבים באופן מסחרי משנת 2012, ויחד עם הצוות הנפלא של BGPC הסמוכה לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, אנו נותנים מענה במגוון רחב של נושאים בתחום ה- IT כגון תמיכה מרחוק, תחזוקת משרדים, ביצוע תשתיות תקשורת, תיקון מחשב נייד, תיקון מחשב נייח, שדרוג מחשבים ומחשבי גיימינג, תיקוני אלקטרוניקה ללוח אם של מחשבים, התקנת מצלמות במעגל סגור לתעשייה, העברת תקשורת אלחוטית (״סיב אווירי״) ברוחב פס גבוה למרחקים ע״ג תרנים, פתרונות מרכזיית ענן ועוד. אני מספר לכם את כל זה בכדי שתבינו את הפרספקטיבה הרחבה שמונחת בבסיס הדברים במאמר זה. בכל הנושאים נגעתי בשתי הידיים וטיפלתי, אישית, בעשרות אלפי לקוחות פרטיים ועסקיים, נכון לשנתי ה-13 בתחום.

במהלך החיפוש אחר טכנאי מחשבים בבאר שבע חשוב שנשאל את עצמנו מספר שאלות:

1

האם אנו יודעים מה הם הסימפטומים לתקלה שלנו?

חשוב שבשיחה עם הטכנאי נשאיר את הפתרון לטכנאי ונספר על התקלה עצמה. על הפתרון אתם, כלקוחות, משלמים בין אם הוא נעשה בדרך כזו או אחרת. לדוגמא, הרבה פעמים לקוחות מבקשים מאיתנו פרמוט למחשב בגלל סיבות כגון איטיות, וירוסים וכד׳, כאשר בפועל גם אם נבצע את בקשת הפרמוט, במקרה הטוב הפתרון יהיה זמני ובמקרה הפחות טוב התקלה לא תיפתר. טכנאי מקצועי ומנוסה ישאל את השאלות הנכונות בכדי ראשית ועיקר לאבחן את התקלה, יבצע בדיקה לאבחון המחשב, ורק אחר כך יבחן דרכי פעולה אפשריות ויציע לכם אותן.

2

מהי רמת המומחיות והניסיון של הטכנאי בסוג התקלה הספציפי?

גם אם בסופו של דבר אנחנו נקבל תשובות שלא נבין אותן (לדוג׳ ״זה יכול להעיד על תקלה בזכרון ram״, ״התקלה יכולה לנבוע מזיהוי המטען על ידי הלוח באופן תקול שאינו מאפשר טעינה של הסוללה של המחשב הנייד״) חלקית או במלואן, לטונציה ול״פתיחת האופקים״ שנחשף להן במהלך השיחה ישנו משקל חשוב ב״תחושת הבטן״ שלנו לגבי בחירתו של הטכנאי שיטפל ב(כמעט) יקר לנו מכל. שווה לבדוק ברשתות החברתיות, בביקורות גוגל וכד׳ בכדי להבין מחכמת ההמונים מי הוא טכנאי המחשבים איתו אולי יהיה לנו עסק.

3

כמה זה דחוף לנו?

תקלות כמו תקלות ובעיקר בישראל בכלל ובתחום המחשבים בפרט, קורות בזמן הלא נכון ובד״כ התחזוקה הינה מתקנת כשהברוך כבר קרה ולחץ לחץ לחץ. יחד ולמרות כל זאת, חשוב להקפיד לשאול את השאלות הנכונות וחשוב לשמוע מהו משך זמן הטיפול הצפוי? האם ניתן לקבוע תור לטיפול? האם ידרשו חלקים ומהו משך זמן האספקה? האם לטכנאי המחשבים אותו נבחר יש את הציוד המתאים והפסיליטי בכדי לבצע את העבודה לאשורה? האם ניתן לקבל מחשב חלופי וכד׳. אלו שיקולים חשובים שבשל הדחיפות עלולים לקבל משקל יתר ולשבש את שיקול הדעת בבחירת טכנאי המחשבים הנכון עבורכם.

4

פתגם עממי ותיק אומר ״אני לא מספיק עשיר/ה בכדי לקנות בזול״

אני מניח שלא צריך להרחיב וזה מובן – על איכות משלמים, ואם משהו טוב (או זול) מדי בכדי להיות אמיתי, כנראה שיש לכך סיבה שעדיף שלא נגלה לעולם כי פשוט נעשה את הבחירה הנכונה ונעדיף איכות על פני מחיר זול. למקצועיות, לניסיון, לפסיליטי, לשירות ולאחריות יש מחיר וכל מעבדה או טכנאי שיודעים מה המשמעות מתמחרים גם אותו במחיר התיקון. תיקון זה לא ״זבנג וגמרנו״ – יש שירות לפני, במהלך, ואחרי. טכנאי מחשבים או מעבדת מחשבים שלא מתמחרים אותו כנראה צוברים את הניסיון בדיוק על לקוחות שמתפתים למחיר הזול. לדעתי הבחירה הנכונה תהיה במחיר שהוא תחרותי מחד, ומתחייב ללא פשרות לשירות הטוב והמקצועי ביותר מאידך תוך הצגת הוכחות למוניטין שלו.

5

מה קורה ביום שאחרי?

האם אנו מקבלים אחריות על התיקון המבוצע? למשך כמה זמן האחריות? מהם דרכי יצירת הקשר? לאן אנו פונים במידה ותתעוררנה בעיות או חלילה התקלה לא תיפתר? כל אלה שאלות שחשוב לשאול ולשקול מראש. כאן לדעתי נכנס שיקול המוניטין של הגורם המטפל בין אם זה מעבדה ובין אם זה טכנאי. כמובן שלמעבדה ישנו יתרון בכך שאין צורך לתאם הגעה מראש – המקום פתוח ואפשר להגיע בשעות הפתיחה ואי אפשר להתחמק. יחד עם זאת גם אם ברצונכם לקבל שירות של טכנאי מחשבים עד הבית, ניתן ואף רצוי להזמין ממעבדת מחשבים שכן גם במקרה כזה יש לכם גב של מקום שזהו עיסוקו והזמינות הינה מובטחת לכל מקרה וצורך.
שלא תבינו אותי לא נכון, יש הרבה טכנאי מחשבים פרטיים שהם תותחים. יחד עם זאת לעניות דעתי שילוב של הזמנה ממקום מסודר מבטיחה לכם שילוב מנצח ושקט נפשי.

לסיכום

אם את או אתה מחפשים טכנאי מחשבים בבאר שבע – נכון, אני לא אובייקטיבי, ואין הנחתום מעיד על עיסתו אלא מקצתו. אז מקצת העדות שמותר לי להעיד, אעיד שאני וכל הצוות פועלים לאור הניסיון הרב שצברנו הן בפן המקצועי והן בפן השירותי, ובכל תחנה בה אנו נדרשים לקבל החלטות, אנו שמים את טובת הבוס שלנו (קרי את/ה- הלקוח/ה) לפני כל שיקול אחר. כך אנו רואים את הדברים, ומבינים ששביעות הרצון הן בפן המקצועי והן בפן של השירות והיחס האישי לפני, במהלך, ואחרי הטיפול הינם אבני הדרך לכך שכל הצדדים יצאו עם חיוך.

אני מזמין אותך ליצור איתנו קשר להתייעצות או לקביעת תור על מנת לטפל במחשב שלך, בין אם זה במעבדה הסמוכה לאוניברסיטת באר שבע, ובין אם ע״י טכנאי מחשבים בבאר שבע והסביבה. 

 

Comments are disabled.